طرفدارانِ استقلال یا تماشاگرانِ رفتن ها؟!

بعد از جدایی فرهاد دو دستیار اول او پین و مصطفوی هم به اتحاد کلبای امارات پیوستند.
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on email
ایمیل

طرفدارانِ استقلال یا تماشاگرانِ رفتن ها؟!

به گزازش دبل استار، باز هم همان داستان همیشگی. رفتن. جدایی و عدم ثبات. سرنوشتِ همیشگی استقلال بزرگ در این سال ها انگار با این واژه ها گره خورده است. طرفداران استقلال محکوم شده اند به تماشای رفتن ها، دیدن پست های خداحافظی، دلواپسی برای سرنوشت تیم محبوبشان. تیمی که محکوم شده است به بی ثباتی و تحمل هر روزه ی مشکلات گوناگون. هرکس سرمربی استقلال می شود باید خود را برای جنگیدن با زمین و زمان آماده کند. کاری که فرهاد مجیدی کرد. هر روز یک مشکل، هر روز یک دشمن تازه و دشمنیِ دوباره. که اگر نبود این مشکلات عجیب و غریب، فرهاد مجیدی در اوج موفقیت چرا باید ترک خانه می کرد و به امارات می رفت؟

فرزند حجازی هم مثل خودش تبعید شد!

رفتن فرهاد ابتدا برایم خیلی عجیب بود اما امروز و با تماشای وضعیت باشگاه بهتر هضم اش می کنم. بعد از فرهاد، صالح مصطفوی و سپس گابریل پین هم با امضای قراردادی به او در امارات پیوستند. نمی دانم چقدر این داستان ها شبیه هم هستند، اما یاد تبعید اجباری ناصرخان حجازی به بنگلادش افتادم. مگر تبعید چگونه است؟ حتما باید عنوان رسمی تبعید رویش باشد یا می شود با تنگ کردن عرصه برای کار در خانه، شخصی را مجبور به رفتن کرد. فرزند حجازی هم مثل خودش تبعید شد؟

وقتی استقلالی بودن جُرم است!

چگونه است که آدم ها برای استقلالی شدن باید انقدر تاوان بدهند؟ چرا ماندن در استقلال انقدر سخت است؟ کاپیتانِ استقلال به راحتی ممنوع التصویر می شود. عرصه را بر او تنگ می کنند تا برود. بازیکنِ استقلال سخت تر به تیم ملی می رسد، بازیکنِ ملی پوش سخت تر به استقلال. در رسانه ها هر روز به استقلال حمله می کنند. بازیکن استقلال را از اوج قهرمانی به خدمت سربازی می فرستند. یک وزیر ۵ سال تیشه به ریشه استقلال می زند و هیچ کس جلوی او را نمی گیرد.

ناخودآگاه یاد حرف های امیرخان می افتم: “فقط ظلم بوده و ظلم!” سهم هوادار استقلال هم از فوتبال سال هاست همین یک کلمه بوده.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
P